TIPY NA VÝLET

JEVÍČKO

Přímo ve městě najdete několik zajímavých památek, koupaliště i sportoviště, okolí Jevíčka se hodí pro pěší turistiku i výlety na kole.

Památky

  • Dominantami města jsou 50 metrů vysoká městská věž a kostel Nanebevzetí Panny Marie.
  • Městská věž je součástí bývalého opevnění města. Zbytky hradeb jsou vidět hned vedle věže ve farské zahradě. Více o historii města a věže se dozvíte v městském muzeu.
  • Ve městě je také synagoga, kterou naleznete nedaleko náměstí. Nyní slouží ke konání výstav a koncertů.
  • Vedle základní školy a gymnázia se nachází zámeček, v němž je ZUŠ a knihovna.

https://www.outdooractive.com/en/embed/803855468/js?mw=false

Koupání a sport

V horkých letních dnech se zchladíte v místním koupališti Žlíbka. Sportovci tu využijí i tenisové kurty a betonové hřiště vhodné pro basketbal.

https://www.outdooractive.com/en/embed/803855498/js?mw=false

Výlety a cykloturistika

Přímo z Jevíčka vedou značené cesty pro turisty i cyklisty, podívejte se na cykloturistickou mapu. Okolí města je vhodné i pro houbaření.

Turistické informační centrum Jevíčko - tel.: 736 752 611

 

ZAJÍMAVÁ MÍSTA V OKOLÍ

Na dosah máte mnoho vzácných památek i muzea s unikátními expozicemi. Další aktivity? Koupání, western park nebo třeba jízda vlakem s parní lokomotivou.

 

JAROMĚŘICE – 3,5 km

Na kopci nad Jaroměřicemi najdete ojedinělou barokní Kalvárii. Zajímavostí je, že toto poutní místo svým rozvržením připomíná jeruzalémskou Golgotu v Palestině. Nahoru vede křížová cesta, která začíná v Jaroměřicích u kostela Všech Svatých.

 

VELKÉ OPATOVICE – 4 km

Na zámku ve Velkých Opatovicích si prohlédnete unikátní Moravské kartografické centrum. Zdejší expozice map a zeměměřictví je v celé ČR největší. Spatříte tu i obří plastickou mapu Moravy a Slezska z přelomu 19. a 20. století.

V létě se osvěžíte na koupališti s plaveckým, rekreačním i dětským bazénem, 70metrovým tobogánem a skluzavkou.

Turistické informační centrum Velké Opatovice - tel.: 516 477 303

 

KONICE – 16 km

V prostorách zámku sídlí Muzeum řemesel Konicka. Unikátem je největší tesařská sekera, která se dokonce dostala do České knihy rekordů. Spatříte ji před zámkem. 

Do Konice se vypravte, i pokud si chcete dopřát netradiční zážitek v podobě letu balonem.

Turistické informační centrum Konice - tel.: 739 333 721

 

MORAVSKÁ TŘEBOVÁ – 19 km

Se vzácnými historickými pamětihodnostmi, kterých je v Moravské Třebové opravdu hodně, vás seznámí naučná stezka nazvaná Cesta od renesance k baroku. Měří 1,5 kilometru.

Na zámku mají hned 5 prohlídkových okruhů, mezi nimi je např. alchymistická laboratoř a středověká mučírna. Zajděte také do muzea. Během prohlídky navštívíte Indii, Barmu, Tibet, Japonsko i starý Egypt, kde se setkáte s půvabnou egyptskou princeznou.

Letní aquapark láká na vodu vyhřívanou tepelnými čerpadly, tobogán, skluzavku a další vodní atrakce.

Turistické informační centrum Moravská Třebová - tel.: 737 874 829

 

BOSKOVICE – 20 km

Westernové městečko Boskovice baví dospělé i děti.V areálu na vás čeká spousta zajímavých atrakcí a jeho součástí je i lanové centrum.

Boskovice je město plné pamětihodností. Oblíbenými turistickými cíli jsou Zámek Boskovice a Hrad Boskovice. Město je známé i pro své židovské památky a navštívit můžete také muzeum.  Nadšeni budou i milovníci technických památek.

Aquapark Boskovice nabízí plavecký i rekreační bazén, tobogán a další vodní atrakce. Relaxovat můžete v parní komoře, vířivce, sauně a infrasauně.

Informační centrum Boskovice – tel.: 516 488 677

 

HRAD BOUZOV – 21 km

Na pohádkovém hradu Bouzov si vyberete z několika prohlídkových okruhů. Například: Rodiny si projdou trasu určenou přímo pro děti, fyzicky zdatní návštěvníci si prohlédnou technické zázemí a nahlédnout třeba do kotelny nebo místnosti nad padacím mostem.

Mimochodem, padací mosty jsou na hradě hned dva a jsou dosud funkční, o čemž se můžete přesvědčit při slavnostních příležitostech.

 

SVITAVY – 27 km

Ve městě se nachází ojedinělé Muzeum esperanta. Seznámíte se s historií esperantského hnutí a zjistíte, jak se dá v dnešní době esperanto prakticky využít. Další unikátní expozice Babiččino velké prádlo se věnuje historii praní a je největší svého druhu v ČR.

Určitě si projděte barokní náměstí, za jehož rekonstrukci město získalo Cenu za regeneraci městského jádra, vystoupejte na věž, a prohlédněte si i další památky.

Informační centrum Svitavy - tel.: 461 534 300

 

MLADĚJOV NA MORAVĚ – 31 km

Především rodiny s dětmi nadchne mladějovská úzkokolejka – na této trati se totiž pravidelně pořádají výletní jízdy vlakem s historickou parní lokomotivou.

 

MOHELNICE – 35 km

Mezi památky tohoto města patří např. morový sloup, radnice nebo pozůstatky městského opevnění. Po všech pamětihodnostech vás provedou dva prohlídkové okruhy – kratší měří necelý kilometr a delší zhruba tři kilometry.

Vylezte také na městskou věž a navštivte muzeum. Jeho stálá expozice Z dějin Mohelnicka dokonce získala prestižní ocenění Gloria musaealis za nejlepší expozici.

Informační centrum Mohelnice - tel.: 583 430 915

22. 7. Magdaléna

Zítra: Libor


mapka_cr_hotel.gif

Návštěvnost stránek

217675